Cytat: ‚Życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, co ci się trafi.’ – Forrest Gump
Dzisiaj jest: 25-09-2022

 

ZBRODNIE PRZYSZŁOŚCI


Dodano: 5 sierpień, 2022

 

Reżyseria David Cronenberg
Scenariusz David Cronenberg
Gatunek Horror, Sci-Fi
Produkcja
Czas trwania 107 min.

 

Opis filmu:

Najnowszy film jednego z największych wizjonerów kina DAVIDA CRONENBERGA, twórcy takich obrazów jak „MUCHA”, „CRASH”, „HISTORIA PRZEMOCY”, „WSCHODNIE OBIETNICE”, „NAGI LUNCH”.
Rewelacja tegorocznego Festiwalu w Cannes.
Wstrząsająca wizja przyszłości, w której ludzie szukając coraz mocniejszych wrażeń modyfikują swoje ciała, a chirurgia jest substytutem seksu.
Cronenberg stworzył wstrząsającą filmową mapę, która prowadzi wprost do jądra ciemności. To jego najmroczniejsza i najbardziej zmysłowa prowokacja od czasów CRASH.
W niedalekiej przyszłości ludzie doświadczają syndromu przyspieszonej ewolucji.
Aby odnaleźć się w nowej, zdominowanej przez technologię rzeczywistości, muszą przekształcać nie tylko swoje umysły, ale także ciała, by nadążały za wymogami czasów. Głodni nowych, silniejszych bodźców coraz śmielej eksperymentują z własną cielesnością, przesuwając biologiczne granice własnej wytrzymałości. Ogromną popularność zyskują szokujące praktyki chirurgiczne polegające na wszczepianiu sobie nowych organów. Saul Tenser to sławny artysta performer, który postanawia z własnej przyspieszonej ewolucji uczynić multimedialne widowisko. Przy pomocy swojej partnerki Caprice, na oczach milionów dokonuje coraz śmielszego przeobrażenia swojego ciała, szukając nowych form rozkoszy. W pogoni za popularnością decyduje się na tak szokujący krok, że powrót do dawnego życia może okazać się już niemożliwy.

David Cronenberg i jego gwiazdorska obsada Viggo Mortensen, Léa Seydoux i Kristen Stewart stawiają pytanie: Czy chirurgia to nowa forma seksu? Ten szokujący obraz przyszłości jednocześnie was rozbawi, przerazi i zmusi do myślenia. David Fear THE ROLLING STONE


 

Zwiastun:
Szamotulski Ośrodek Kultury
http://www.kinastudyjne.pl
http://kinads.pl
Kino Szkoła
Partner technologiczny Kina Halszka
www.fina.gov.pl
www.pisf.pl