Cytat: ‚Ludzkie marzenia.’ – Sam Spade
Dzisiaj jest: 28-07-2021

 

DKF Halszka. OTO MY


Dodano: 15 Marzec, 2021

 

Reżyseria Nir Bergman
Scenariusz Dana Idisis
Gatunek Dramat
Produkcja Włochy, Izrael
Czas trwania 93 min.

 

Opis filmu:

DKF HALSZKA: OTO MY
17.06.2021, 19.00
BILET: 12 ZŁ

SPOTKANIE Z FILMEM POPROWADZĄ: DOROTA REKSIŃSKA ORAZ MACIEJ PIETRZAK.

OTO MY”- chwytający za serce, pogodny, czuły i zaskakujący film, wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana, który znalazł się w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2020.

Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie. Aharon z oddaniem wychowuje swojego syna, Uriego. Żyją we dwóch, zanurzeni we własnej codziennej rutynie, tak bardzo różniącej się od świata, jaki znamy. Gdy Uri staje się formalnie dorosły, ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki. Czy jest na to gotowy? Aharon uważa, że nie, ale może w rzeczywistości sam nie dorósł do rozstania… W drodze do placówki ojciec podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce.

Znakomite kreacje aktorskie na długo zapadają w pamięć. Szczególne brawa należą się odtwórcy roli autystycznego syna Noamowi Imberowi, który porywa niczym Dustin Hoffman w „Rain Manie”.

Poniżej kilka bardzo cennych i pięknych opinii krytyków:

ZWIERCIADŁO / Zofia Fabjanowska
• Jeden z najpiękniejszych obrazów miłości ojca do syna, jaki kiedykolwiek pokazano w filmie..

FDB / Bernadetta Trusewicz
• To przewrotny ekstrakt z ludzkiej szczerości uczuć, […] historia drogi, ale też i pewnej niedosłownej ucieczki od swojego życia.

• “Oto my” to film rozbierający, ale bez rozdzierania szat, a powoli zbliżający nas do bohaterów i traktujący ich, jak równy sobie duet. Piękny i imponujący, ale z rozwarstwieniami i rysami, kiedy rozdzielimy ich życiorysy.

MOVIEWAY / Małgorzata Czop
• Nir Bergman bezapelacyjnie potrafi wzruszać.

• “Oto my” przyciąga świetnym kreacjami aktorskim. Shai Avivi portretuje mężczyznę, który jest w ciągłej gotowości do działania, skupionego na drugiej osobie, ale przede wszystkim niebywale ciepłego i cierpliwego. Noam Imber tworzy niezwykle wiarygodny portret autystycznego chłopaka.

• Pokazuje nie tylko rodzicielstwo, ale strach przed nieznanym, obawę przed samotnością i lęk przed dorastaniem. Bergman skupia się na drodze, jaką przebywają bohaterowie, odkrywając swoje własne uczucia. To poruszająca opowieść o dojrzewaniu do samodzielności, jak i do rozstania.

TASTE OF CINEMA / David House
• Podnosząca na duchu opowieść o ojcowskiej miłości, której nie można przegapić.

• Oto my to film opowiadający o rodzicielskiej miłości, o zmianie i o rozłące, o tym, żeby czasem odpuścić i iść dalej. To piękny film. Ten film nie tylko stanowi świetną rozrywkę i 94 minut seansu mija niepostrzeżenie, lecz także porusza widzów.

SCREEN DAILY / Wendy Ide
• Dzięki licznym wymownym szczegółom, subtelnemu scenariuszowi oraz muzyce, która płynnie łączy ze sobą sceny przy użyciu przepełnionej smutkiem wiolonczeli i gitary, zaczynamy rozumieć, jaka jest prawda o tej relacji: Aharon potrzebuje swojego syna równie bardzo, a może nawet bardziej, niż Uri potrzebuje jego.

RZECZPOSPOLITA / Barbara Hollender
• Nir Bergman […] 0powiada tę historię w piękny i delikatny sposób, tworząc jasne, pełne ciepła obrazy.

• Film głęboko zapada w pamięć widza.

 


 

Zwiastun:
Szamotulski Ośrodek Kultury
http://www.kinastudyjne.pl
http://kinads.pl
Kino Szkoła
Partner technologiczny Kina Halszka
www.fina.gov.pl
www.pisf.pl