Cytat: ‚To żyje! To żyje!’ – Henry Frankenstein
Dzisiaj jest: 05-12-2023

 

NIEWIERNI W PARYŻU


Dodano: 17 listopad, 2023

 

Reżyseria Woody Allen
Scenariusz Woody Allen
Gatunek Dramat, Thriller, Romans
Produkcja Francja
Czas trwania 96 min.

 

Opis filmu:

Twórca nagrodzonych Oscarami® filmów: „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Annie Hall”, „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” i „Śmietanka towarzyska”, Woody Allen, wraca do Europy, gdzie jeszcze raz zabierze widzów do najromantyczniejszego miasta świata!

Oto 50-ty film w dorobku reżysera i scenarzysty – Woody’ego Allena, twórcy nagrodzonych Oscarami®: „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Annie Hall” czy niedawnych hitów „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” i „Śmietanka towarzyska”. Twórca po raz trzeci w swojej karierze powraca na ulice francuskiej stolicy, aby opowiedzieć przewrotną i pełną ekscytującego napięcia historię pewnego romansu.

Fanny (Lou de Laâge) i Jean (Melvil Poupaud) sprawiają wrażenie idealnego małżeństwa – oboje mają sukcesy zawodowe, mieszkają w przepięknym apartamencie w ekskluzywnej dzielnicy Paryża i wydaje się, że są w sobie zakochani tak samo jak byli, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Ale kiedy Fanny przypadkowo wpada na Alaina (Niels Schneider), byłego kolegę z liceum, zwala ją z nóg. Wkrótce spotykają się ponownie i stają się sobie coraz bliżsi…


 

Zwiastun:

Szamotulski Ośrodek Kultury
http://www.kinastudyjne.pl
http://kinads.pl
Kino Szkoła
Partner technologiczny Kina Halszka
www.fina.gov.pl
www.pisf.pl