Cytat: ‚Pokaż mi szmal!’ – Rod Tidwell
Dzisiaj jest: 02-02-2023

 

KOT W BUTACH: OSTATNIE ŻYCZENIE


Dodano: 21 styczeń, 2023

 

Reżyseria Joel Crawford
Scenariusz Paul Fisher, Tommy Swerdlow
Gatunek Animacja, Komedia, Przygodowy
Produkcja USA
Czas trwania 100 min.

 

Opis filmu:

Po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat DreamWorks Animation przedstawia nową przygodę w świecie Shreka. Oto zuchwały złodziejaszek Kot w butach odkrywa, że jego pasja do ryzyka i lekceważenie zasad bezpieczeństwa są tragiczne w skutkach. Kot zmarnował już osiem ze swoich dziewięciu żyć, a w dodatku po drodze stracił ich rachubę. Kot wyrusza więc na niezwykłą wyprawę.

Udaje się do Czarnego Lasu, by znaleźć mityczną Gwiazdkę z nieba, która spełnia życzenia. Kot chce ją prosić, by przywrócono mu utracone życia. Ale ta wyprawa jest bardzo niebezpieczna, więc mając już tylko jedno życie, Kot musi upokorzyć się i poprosić o pomoc swoją dawną partnerkę i rywalkę: urzekającą Kitty Kociłapkę.

W wyprawie tej Kot i Kitty będą mieli nieoczekiwanego pomocnika – niewielkiego, gadatliwego i stale radosnego kundelka o imieniu Perrito. W poszukiwaniu Gwiazdki nasza trójka bohaterów będzie musiała stale wyprzedzać o krok innych chętnych na gwiazdkowe życzenia: Złotowłosą i trzy misie z rodziny przestępczej, niejakiego Jacka Placka, a także przerażającego łowcę nagród – wielkiego, złego Wilka.

Długo oczekiwany sequel nominowanego do Oscara® hitu z 2011 roku, „Kot w butach: ostatnie życzenie” został wyreżyserowany oprzez Joela Crawforda i wyprodukowany przez Marka Swifta – to twórcy, którzy stworzyli też hit DreamWorks Animation ”Krudowie 2: nowa era”. Producentem wykonawczym filmu jest założyciel i szef studia Illumination, Chris Meledandri.

Kot w butach po raz pierwszy pojawił się w nominowanym do Oscara® filmie „Shrek 2” z 2004 roku i od razu stał się światową sensacją. Wystąpił potem w dwóch innych sequelach „Shreka” oraz w swoim własnym filmie, a także w wielu filmach i serialach telewizyjnych DreamWorks Animation. Filmy o Shreku i Kocie w butach zarobiły łącznie ponad 3,5 miliarda dolarów na całym świecie.


 

Harmonogram projekcji:

3.02. seanse: 15.00, 17.00
4.02. seanse: 15.00, 17.00
5.02. seans: 10.00
6.02. seanse: 15.00, 17.00
7.02. seanse: 15.00, 17.00


 

Zwiastun:
Szamotulski Ośrodek Kultury
http://www.kinastudyjne.pl
http://kinads.pl
Kino Szkoła
Partner technologiczny Kina Halszka
www.fina.gov.pl
www.pisf.pl