Cytat: ‚Ludzkie marzenia.’ – Sam Spade
Dzisiaj jest: 23-08-2019

 

DKF HALSZKA: OSCAR® NOMINATED SHORTS 2019: FILMY AKTORSKIE


Dodano: 16 Maj, 2019

 

Czas trwania 105 min.

 

Opis filmu:

DKF HALSZKA: OSCAR® NOMINATED SHORTS 2019: FILMY AKTORSKIE

 

30 MAJA GODZINA 19.00

BILET: 10 ZŁ

 

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu.

Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii.

 Mimo że rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie.

Oscar Nominated Shorts 2019 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe.

Fundacja Ad Arte jest wyłącznym polskim dystrybutorem dwóch zestawów Oscar Nominated Shorts – filmów aktorskich i animowanych.

 

Madre (Mother)

Hiszpania, 19 minut. Reżyseria: Rodrigo Sorogoyen, Production: Caballo Films, Apache Films

 

Samotna matka odbiera telefon od swojego siedmioletniego syna, który jest na wakacjach ze swoim tatą. Rozmowa początkowo wywołuje radość, ale przeradza się w koszmar, kiedy dziecko przyznaje, że jest samo i nie może znaleźć taty, który wyszedł już jakiś czas temu.

 

Fauve

Kanada, 16 minut. Reżyseria: Jeremy Comte, Production: Evren Boisjoli (Achromatic Media inc.), Maria Gracia Turgeon (Midi La Nuit)

W kopalni odkrywkowej dwóch chłopców oddaje się pozornie niewinnej grze o władzę, której jedynym obserwatorem jest matka natura.

 

Marguerite

Kanada, 19 minut. Reżyseria: Marianne Farley. Production: Marie-Hélène Panisset (DIY Films)

 

Starsza kobieta zaprzyjaźnia się ze swoją pielęgniarką, która pomaga odkryć jej nieuświadomioną tęsknotę i pomóc pogodzić się z przeszłością.

 

Detainment

Irlandia, 30 minut. Reżyseria: Vincent Lambe. Production: Darren Mahon

 

Dwóch dziesięcioletnich chłopców zostaje zatrzymanych przez policję pod zarzutem uprowadzenia i zamordowania niemowlęcia. Prawdziwa historia oparta na spisanych wywiadach dotyczących sprawy Jamesa Bulgera, która zaszokowała świat w 1993 i nadal powoduje oburzenie w Wielkiej Brytanii.

 

W filmie znajdują się treści nieodpowiednie dla widzów poniżej 16 roku życia.

 

Skin

USA, 20 minut. Reżyseria: Guy Nattiv. Production: Jaime Ray Newman, Guy Nattiv, Andrew Carlberg, Tim Harms

 

W małym supermarkecie czarny mężczyzna uśmiecha się ponad stoiskiem z kasami do 10 letniego, białego chłopca. Pozornie nieszkodliwy moment powoduje wybuch bezwzględnej wojny gangów zakończonej szokującymi konsekwencjami.

 


 

Harmonogram projekcji:

30.05 seans: 19.00
Szamotulski Ośrodek Kultury
http://www.kinastudyjne.pl
http://kinads.pl
Kino Szkoła
Partner technologiczny Kina Halszka
www.fina.gov.pl
www.pisf.pl