Cytat: ‚Nie zniósłbyś prawdy!’ – Pułkownik Nathan Jessup
Dzisiaj jest: 16-06-2021

 

CRUELLA


Dodano: 11 Czerwiec, 2021

 

Reżyseria Craig Gillespie
Scenariusz Dana Fox, Tony McNamara
Gatunek Komedia kryminalna
Produkcja USA
Czas trwania 124 min.

 

Opis filmu:

„Cruella” powraca ze znakomitą Emmą Stone w roli głównej! Nowa produkcja Disneya przedstawia historię o buntowniczych początkach jednej z najbardziej znanych i genialnych postaci, legendarnej Cruelli de Mon.

Zdobywczyni Oscara® Emma Stone („La La Land”) w roli tytułowej „Cruelli”. Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja „Cruelli” rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara® Emmę Thompson („Howards End”, „Rozważna i romantyczna”). Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.

Film Disneya „Cruella” wyreżyserował Craig Gillespie („Ja, Tonya”) na podstawie scenariusza autorstwa Dany Fox i Tony’ego McNamary, opowiadania Aline Brosh McKenna oraz Kelly Marcel i Steve Zissis. Wyprodukowali go Andrew Gunn („Zakręcony piątek”), Marc Platt („Mary Poppins Returns”) i Kristin Burr („Christopher Robin”), a producentami wykonawczymi byli Emma Stone, Michelle Wright, Jared LeBoff i Glenn Close. Dwukrotna zdobywczyni Oscara® projektantka kostiumów Jenny Beavan („Mad Max: Na drodze gniewu”, „Pokój z widokiem”) tworzy olśniewające i pomysłowe kostiumy, które nabierają własnego życia.

„opis dystrybutora”


 

Harmonogram projekcji:

18.06. seans: 18.00
19.06. seans: 18.00
20.06. seans: 18.00
21.06. seans: 18.00
22.06. seans: 18.00


 

Zwiastun:
Szamotulski Ośrodek Kultury
http://www.kinastudyjne.pl
http://kinads.pl
Kino Szkoła
Partner technologiczny Kina Halszka
www.fina.gov.pl
www.pisf.pl