Cytat: ‚Cóż, nikt nie jest doskonały.’ – Osgood Fielding III
Dzisiaj jest: 23-01-2021

 

 

Informacje


Tęsknimy


19 Styczeń, 2021

Kochani! Okrutnie tęsknimy już za projekcją na dużym ekranie i za naszymi widzami! Nawet nad Charlie’m gromadzą się czasem chmury, ale wypatrujemy lepszego czasu… i wierzymy, że po burzy zawsze jaśnieje Ściskamy serdecznie i do zobaczenia w Halszce!


125 lat kina


28 Grudzień, 2020

Kochani! Dziś wyjątkowa rocznica – mija bowiem dokładnie 125 lat od historycznej chwili – pierwszych pokazów filmów braci Lumiere, a tym samym – Narodzin Kina!

28 grudnia 1895 roku w Salonie Indyjskim, mieszczącym się w piwnicy “Grand-Cafè” przy bulwarze Kapucynów w Paryżu, odbył się pierwszy publiczny pokaz filmowy. Obecnie wydarzenie to używane jest za narodziny kina.  Autorami byli Francuzi, bracia Lumière – August Marie Louis i Louis Jean.  Wśród wyświetlonych filmów znalazł się dokumentalny Wyjście robotników z fabryki Lumière w Lyonie, Wjazd pociągu na stację w La Ciotat, czy Polewacz polany, uważany z pierwszą filmową komedię. Pokaz obejrzała garstka 35 osób.

Co ciekawe właściciel kawiarni wątpił, by ludzie szerzej zainteresowali się tą prezentacją. Był zaskoczony gdy na drugi dzień pod lokalem ustawiła się kolejka chętnych do obejrzenia ruchomych obrazów mająca kilkaset metrów długości.

Pierwszy pokaz wzbudził niemałe emocje. Podczas projekcji filmu Wjazd pociągu na stację w La Ciotat, ludzie początkowo rzucili się do ucieczki z obawy, że lokomotywa wyjedzie z ekranu!


Kino nieczynne


5 Listopad, 2020

Kochani Widzowie,
w związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów wynikającą z trwającej w Polsce pandemii COVID-19 kino Halszka od soboty (7.11.) zostaje zamknięte.

Zakupione w kasach kina i ośrodka bilety na odwołane koncerty i seanse można oddać w kasach:
– Szamotulskiego Ośrodka Kultury od poniedziałku 9 listopada do piątku 13 listopada w godz. od 9.00 do 15.00,
– Kina Halszka od poniedziałku 9 listopada do piątku 13 listopada w godzinach od 15.00 do 19.00.

Czekamy na Was jeszcze jutro 6 listopada, w repertuarze „Pinokio” (w roli Geppetto – kapitalny Roberto Benigni), premierowy pokaz filmu: „Psy i koty 3: Łapa w łapę” oraz „Polot”.
Serdecznie zapraszamy!

Choć łza się w oku kręci, wierzymy, że niebawem nadejdzie lepszy czas, w którym na nowo będziemy z Wami dzielić filmową pasję. Serdecznie pozdrawiamy życząc zdrowia i pogody ducha. Do zobaczenia!Szamotulski Ośrodek Kultury
http://www.kinastudyjne.pl
http://kinads.pl
Kino Szkoła
Partner technologiczny Kina Halszka
www.fina.gov.pl
www.pisf.pl